Karol Gajek

Karol Gajek, adwokat, rzecznik patentowy, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego, oraz Studium Podyplomowego Własności Przemysłowej na Uniwersytecie Warszawskim. Przez wiele lat zdobywał doświadczenie w pracy w renomowanych kancelariach, tak prawno-patentowych, jak i dużych kancelariach ogólno-prawnych. Wcześniej przez trzy lata pracował w Departamencie Znaków Towarowych Urzędu Patentowego RP, gdzie po zdaniu egzaminu eksperckiego udzielał prawa ochronne na znaki towarowe. Odbył także półroczny staż w Departamencie Znaków Towarowych EUIPO w Alicante - agencji Unii Europejskiej zajmującej się rejestracją wspólnotowych znaków towarowych i wzorów przemysłowych. W kolejnych latach był prelegentem na licznych konferencjach i seminariach poświęconych własności intelektualnej, na których przedstawiał głównie tematykę prawa znaków towarowych, oraz zarządzania własnością intelektualną. 

 

Karol jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie (nr wpisu 5308), oraz wpisany jest na listę rzeczników patentowych prowadzoną przez Urząd Patentowy RP (nr wpisu 3236). Jest także profesjonalnym pełnomocnikiem w EUIPO (nr wpisu 42389). Karol jest aktywnym członkiem organizacji międzynarodowych zajmujących się znakami towarowymi International Trademark Association (INTA) i Pharmaceutical Trade Marks Group (PTMG).  

 

Karol został indywidualnie nominowany w zestawieniu “The Legal 500 EMEA - 2019”, jako rekomendowany prawnik w zakresie własności intelektualnej (“Recommended Lawyer: Intellectual Property”). Jest również współautorem publikacji "International Comparative Legal Guide to Trade Marks - Global Legal Group", w której od kilku lat przedstawia system prawny znaków towarowych w Polsce.

 

Przez lata praktyki Karol był odpowiedzialny za zarządzanie w Polsce portfelami znaków towarowych takich firm jak Bakoma, Browar Fortuna, Cinkciarz.pl, Eurocash, Google, Hewlett Packard, Hochland, mBank, Polmos Siedlce, Rolex i wielu innych.

 

Karol doradzał także w zakresie ochrony praw własności intelektualnej firmom Ansell, Aphria, Absolut Company, Agora, Birkenstock, Bridgestone, Dr. Oetker, Ecolab, Ekstraklasa, Eveline Cosmetics, GlaxoSmithKline, Grupa Inco, Henkel, Jack Wolfskin, J.Lo Holding, Krka, Lidl, Mars Inc., Man SE, Mazda, Microsoft, Nesperta, Olimp Labs, Playboy, PPG Cieszyn, Qpharma, Solaris, TD Bank, Tommy Hilfiger, Xiaomi, Zadafo, ZT Kruszwica i wielu innym.

IMG_20190901_190009_edited.jpg
Karol Gajek Legal 500
Karol Gajek trademarks ICLG